620156170_slideMůžeme říct, že poslední dvě utkání „olejářů“ byli jak podle kopíráku, když svého soupeře značně přestříleli ale vítězství z toho nebylo. Sice oproti utkání s Ottawou bere tým Todda McLellana bod za prohru v prodloužení 2-3 ale poukazuje to na to, že pomalu se nám vytrácí štěstěna v koncovce.

„Měli jsme spoustu šancí skórovat ale takové utkání prostě přijdou,“ řekl Milan Lucic. “ Můžeme to brát pozitivně, když jsme dokázali v třetí třetině vyrovnat, protože náš vývoj utkání nepoložil. Je to důkaz, že náš tým se lepší, přesto bod navíc by byl příjemný.“

Do utkání vletěli „olejáři“ mnohém lepé a hned zasypali několika střelami jedničku Maple Leafs Frederika Andersena. Přesto se domácí ujali v druhé minutě utkání vedení, když chybu defenzívy Oilers potrestal Nazem Kadri, 0-1. Právě Kadri měl na starost v utkání Connora MacDavida, kterému po celé utkání znepříjemňoval hru.

Po inkasované brance Edmonton neupustil od své aktivity a vysílal jednu střelu za druhou ale Andersen a jeho tyče byli neuprostné. Po několika vyložených šancích nakonec „olejáři“ vyrovnali z chyby Andersena a obránce Jake Gardniera, kteří se za brankou srazili. Pohotový Tyler Pitlick našel před brankou volného Antona Landera, který svým prvním gólem v sezóně srovnal skóre, 1-1. Tým z Alberty dokázal v prvním dějství domácí Maple Leafs přestřílet 19-8.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání vyrovnanější a oba celky se střídali v aktivní hře, ale více štěstí v koncovce měli opět domácí, kteří se v čase 23:14 dostali do vedení. Darnell Nurse zaspal a nepohlídal si nájezd Bena Smitha před branku, který pokořil Cama Talbota mezi betony, 1-2.

Poté si domácí vytvořili několik velkých příležitostí ale Cam Talbot opět čaroval. Především při akci Tylera Bozaka se Air Canada Center zvedala ze židlí ale beton Talbota byl pohotový.

„Nemám na to co říct,“ řekl Todd McLellan. „Sleduji ho každý zápas a on je vždy skvělý. Možná proto mě to tak nepřekvapuje. V každém utkání nám dává šanci zvítězit.“

Třetí část utkání začala aktivitou Oilers ale navýšení výsledků měl na hokejce mladý Švéd William Nylander, kterému radost z branky vzal Cam Talbot. V polovině třetiny se konečně Edmonton mohl radovat z vyrovnání, když rodák z Ontaria Darnell Nurse nahodil od modré čáry puk na branku Frederika Andersena, kterému při výhledu stínil Benoit Pouliot, 2-2.

Utkání dospělo do prodloužení, které trvalo pouze dvanáct sekund, protože Connor McDavid nedokázal ubránit hvězdu utkání Nazema Kadriho, který se dostal do úniku, 2-3.

Edmonton vyslal na branku Anderse 46 střeleckých pokusů, které nestačili na dva body z utkání ale i takový hokej je. Z dnešního utkání si Edmonton může vzít několik pozitivních věcí například, že máme druhou nejlepší hru v oslabení v celé NHL, naopak nás trápí hra v přesilové hře ale stále je to začátek sezóny.

Druhé utkání „road tripu“ odehrají „olejáři“ v pátek na ledě rozjetých Rangers.

Toronto – EDMONTON 3:2p (1:1, 1:0, 0:1-1:0)

2. Kadri (Brown, Polak), 20. Lander (Pitlick, Letestu), 24. Smith (Soshnikov, Martin), 49. Nurse (Nugent-Hopkins), 61. Kadri (Rielly)