Edmonton dostál svých dobrých výkonů proti Bostonu, nezalekl se jeho předchozích skvělých výsledků a Medvědi byli nakonec z Alberty vypráskáni do Ontaria, kde v pondělí nastoupí proti Torontu. Zatím můžou zpytovat svědomí, protože Edmonton jasně ukázal, že Play Off chce. Média v zámoří píšou o St.Patrick Maroon´s Day. Dnes je totiž den svatého Patrika. Maroon vstřelil první dva góly Edmontonu a nasměroval svůj tým za vítězstvím 7:4. Edmonton si udržel náskok 8 bodů před Los Angeles, kteří jsou jen těsně za branou Play Off a kteří včera ale také zvítězili. Stále tedy není nic jistého. Boston se drží na stejné pozici, protože všichni jeho soupeři pod čárou postupu také prohráli.

V sestavě Edmontonu se oproti očekávání po třech zápasech na tribuně objevil Drake Caggiula. Ten byl v utkání hodně aktivní, připsal si přihrávku, 5 střel na branku a 3 hity. Jen na lavičce zůstalo trio útočníků Hendricks, Pakarinen a Khaira a s nimi i obránce Gryba. V brance byl podesáté za sebou neochvějný “Iron Man“ Cam Talbot.

Kdo čekal, že oba týmy budou hrát od začátku opatrný hokej, ten se nedočkal. Utkání totiž začalo velmi svižně. Domácí na soupeře vlétli a důsledek se brzy projevil. Riley Nash fauloval Milana Lucice a z následné přesilovky šli domácí do vedení. V přesilovkovém zámku odvedl skvělou práci Jordan Eberle, který milimetrovou přihrávkou našel na druhé straně nepokrytého Patricka Maroona a ten byl velmi pohotový a přesnou střelou prostřelil Raska. 1:0 Skvělá práce obou zmíněných. Uplynula minuta a Oilers gólové vedení zvýšili a to když dobře do útočného pásma zatáhl puk Leon Draisaitl, poslal ho na vedle něj najíždějícího McDavida a ten na Maroona, který z první opět překonal Raska. Výborná práce Patricka Maroona za skvělý výběr místa a důraz. 2:0.

A za další 3 minuty, tedy v 9 minutě se měnil stav znovu. David Desharnais výtečně zatáhl puk do útočného pásma, objel branku a přesně našel před brankou Pouliota, který – ač faulován dokázal ještě zavěsit. 3:0. Benoit Pouliot po velmi dlouhém půstu chytá dech. Gól totiž dokázal vstřelit dnes i v minulém zápase s Dallasem. Výborná práce od obou hráčů. To by nebyl Edmonton, kdyby nahrané skóre udržel a Boston není týmem, který se nechá dlouho pobízet. Stačila k tomu nabídka přesilovky od Draisaitla, který se nechal celkem zbytečně vyloučit za podražení. Boston si s Edmontonem zahrál tiki-taka, na jejímž konci byl David Pastrňák. Dobrá práce také od Brada Marchanda, který českého útočníka našel přesně. 3:1. V 18 minutě to už byla horší chyba. Eberle nechal trestuhodně volného Marchanda před brankou, který měl před sebou v podstatě prázdnou branku. 3:2. Minutu před koncem zápas také okořenila bitka McQuaida s Maroonem. Poté Edmonton opět zvyšoval a to z celkem nenápadné akce. Nurse si udělal útočný výlet, trefil jen bok branky, puku se ale zmocnil kapitán McDavid, přihrál hned před branku na Slepysheva, který se s tím nepáral a po dlouhé době se opět zapsal mezi střelce. 4:2. Jen pár vteřin po tomto gólu vzpláli emoce znovu a tentokrát se do sebe pustili druhý s Edmontonských tvrďáků Zack Kassian spolu se Zdenem Chárou. První třetina byla reklamou na hokej se vším všudy. To je tak, když se prostě potkají dva kluby, které chtějí hrát.

Také ve druhé třetině se hned děly věci. Boston ve 22 minutě špatně střídal a domácí opět z přesilovky trestali a to velmi rychle, hned po 8 vteřinách. Po skrumáži před i za brankou byl nejspíše posledním hráčem Nugent-Hopkins, který trefil bránícího Rileyho Nashe. Od něj už puk putoval za Raskova záda. Drake Caggiula ještě dorážel do branky a branka byla nejdříve připsána jemu a na většině serverech a českých dá se říci skoro ještě na všech tomu tak je až dosud. Ze zpětného záběru jde ale vidět, že když jej Caggiula dorážel do branky, puk už byl za čárou. Později tedy statistici NHL gól připsali Nugentu-Hopkinsovi, který byl před Nashem poslední, kdo se puku dotkl. 5:2. To už bylo moc na Cassidyho i Raska, který se poroučel na střídačku a do branky tak šel Anton Khudobin. A Bostonu to přineslo štěstí. Hned za dvě minuty totiž snížili na rozdíl dvou branek a to ve vlastním oslabení. Laxní dvojice Draisaitl a Letestu nechala Dominica Moora na jeho výletě hrát, jak si chtěl a ten jim za to poděkoval gólem do jejich sítě. Od Moora ale i tak moc pěkná individuální akce. 5:3.

Leon Draisaitl to velmi rychle odčinil. Ve 27 minutě zápasu chybovali hosté ve středním pásmu, Draisaitl dlouho hledal najíždějícího Maroona, ale nakonec se před brankou rozhodl vzít zodpovědnost na sebe a s přehledem zakončil. Pěkná práce od Draisaitla. 6:3. Ve 32 minutě přišly na řadu dvě přesilovky za sebou ve prospěch domácích. A ta druhá, když na trestné lavici pykal David Krejčí, byla pro Boston dá se říci rozhodující a hřebíkem do rakve. I když to byl velmi štastný gól, ale i takové padají! McDavid od kruhů překvapivě nestřílel, ale nahrával na natěsno bráněného Draisaitla, který taktéž nestřílel, ale ještě prodlužoval na Lucice. Ten byl ale otočený a puk se mu od brusle odrazil až za překvapeného Khudobina. Pohyb bruslí byl přirozený a Lucic sám moc netušil, jak gól vlastně dal. 7:3. Hosté z Bostonu ještě dostali velkou šanci na korigování stavu, když v závěru druhé třetiny dostali šanci hrát dvojnásobnou přesilovku po vyloučeních Russella a Pouliota. A také ji využili. David Krejčí střelou z kruhů vymetl pavouky v levém růžku Talbotovy brány. 7:4. Ve druhé třetině se hra značně vyrovnala a Boston byl nebezpečný, Edmonton ale i tak dokázal být velmi produktivní.

Ve třetí třetině se ještě hráči Bostonu snažili s výsledkem něco udělat, ale vše už bylo marné. Až na dvě přesilovky na obou stranách a několika šancí na straně Bostonu se už nic nedělo. Talbot už si gól vstřelit nenechal a Edmonton si tak mohl připsat přesvědčivou výhru 7:4.

Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen Patrick Maroon, který vstřelil dvě branky. Druhý byl Connor McDavid se třemi asistencemi a třetí Brad Marchand s gólem a dvěmi asistencemi. Patrick Kane v noci zaznamenal jednu asistenci a tak se McDavid s Marchandem od něj trhli na rozdíl dvou bodů.

K tradičním oporám, kteří odehráli skvělý zápas jako Draisaitl, McDavid nebo Maroon musím vyzdvihnout skvělou práci Davida Desharnaise, který čím dál víc ukazuje, že jak se v Montrealu ke konci svého angažmá trápil, tak v Edmontonu chytil druhý dech. Ze 6 zápasů má skóre 2+2 a svojí individuální akcí při našem třetím gólu ukázal, jak šikovným a platným hráčem je. Nemluvě o jeho výborné práci na vhazování, kde je pro tým výbornou posilou. Opět evidentně skvělá práce Petera Chiarelliho.

Zde pár ohlasů ze zápasu. Nejdříve hráč zápasu Patrick Maroon: “Měli jsme opravdu dobrý start do zápasu a mluvili jsme o tom. Prvních 20 minut byly pro nás opravdu silné.“ Maroon měl v závěru zápasu šanci dosáhnout hattricku, když se pokoušel o střelu do prázdné branky. Maroon k tomu dodává: “Někdo mě musí naučit, jak se střílí do prázdné branky. Je to pro mě něco nového.“

Trenér Todd McLellan zase o třetí formaci, která zahrála opět velmi dobrý zápas: “ Pou (Pouliot) získal zpátky svou sebedůvěru. Davy (Desharnais) pochopil to, co chceme hrát a přesně se k nám do týmu hodí. A Zack (Kassian) je rychlý a hraje do těla. Tyto tři ingredience udělaly pěknou a dobrou formaci.“

Edmonton podruhé za sebou vstřelil soupeři 7 gólů. Nejdříve Dallasu a nyní Bostonu. K hodnocení se přidal i kapitán Connor McDavid: “Kluci ze sebe mají dobrý pocit a je na nich cítit skutečný posun vpřed. Je důležité, aby kluci měli dobrý pocit a sebevědomí. Tyto dva zápasy to pro některé lidi udělaly.“

Další zápas se hraje v sobotu, kdy Oilers opět ve své aréně přivítají Vancouver Canucks.

Edmonton Oilers – Boston Bruins 7:4 (4:2, 3:2, 0:0)

5.Maroon (Eberle, Sekera), 6.Maroon (McDavid, Draisaitl), 9.Pouliot (Desharnais, Nurse), 20.Sleypshev (McDavid, Nurse), 23.Nugent-Hopkins (Caggiula, Eberle), 27.Draisaitl, 35.Lucic (Draisaitl, McDavid) – 13.Pastrňák (Marchand, Spooner), 18.Marchand (Bergeron, Chára), 25.Moore (McQuaid), 40.Krejčí (Marchand, Krug).